Hakkımızda

Roche, hastalıkların tanısı, tedavisi ve önlenmesi konusunda topluma sürdürülebilir katkı sunmanın daha iyi yollarını bulmak amacıyla 1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kuruldu. 125 yılı aşan geçmişi ile dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olan Roche; onkoloji, hematoloji, immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, oftalmoloji, nadir hastalıklar ve nöroloji alanlarında çığır açan tedaviler geliştirmenin yanı sıra in vitro diagnostik (vücut dışı tanı), doku bazlı kanser tanısı ve diyabet yönetiminde dünyadaki lider firmalardan biridir.
Merkezi İsviçre’nin Basel şehrinde bulunan Roche, dünya çapında 150’den fazla ülkede 100 binin üzerinde çalışanıyla, insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışıyor. Tanı, tedavi ve büyük veri alanlarının tamamını bünyesinde barındırdığı için, Roche kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri alanında benzersiz bir konuma sahip. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla işbirliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri ve içgörülerle destekliyor.

Roche Grubu; Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.

Bilimsel yaklaşımları teşvik eden ve yenilikçi fikirleri benimseyen Roche, araştırma odaklı bir şirket olarak ürünlerini geliştirirken son teknolojilerden ve keşiflerden faydalanıyor. Roche 2022 yılında Ar-Ge’ye 14 milyar İsviçre Frangı kaynak ayırarak tüm endüstriler içinde Ar-Ge’de ilk 9 yatırımcı arasında, sağlık Ar-Ge’sinde ise 1. sırada yer alıyor.

Roche, faaliyet gösterdiği alanlarda benimsediği uzun vadeli bakış açısıyla Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 14 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri seçildi. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklıklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur.

Bunun yanı sıra Roche tarafından geliştirilen ve aralarında yaşam kurtaran antibiyotiklerin, antimalaryallerin ve kanser ilaçlarının da yer aldığı 30'dan fazla ilaç, Dünya Sağlık Örgütü'nün Temel İlaç Listesi'nde yer alıyor.

1958 yılında Türkiye yolculuğuna başlayan Roche İlaç, bugün 230’dan fazla çalışanı ve yenilikçi ürünleri ile Türk hekimlerine ve hastalarına tedavi çözümleri sunuyor. 2015 yılından bu yana çalışmalarını İstanbul Maslak-Uniq’te bulunan merkez ofisinden yürütüyor.

Roche Diagnostik, sunduğu yenilikçi çözümlerle, tanıya yenilik katma, sağlık hizmetlerini şekillendirme ve yaşamları değiştirme vizyonuyla hastaların tedavi süreçlerinden daha fazla fayda almalarını sağlıyor. Merkezi & Hastabaşı Tanı Çözümleri, Moleküler Çözümler ve Diyabet alanlarında yenilikçi ve ileri teknolojiye dayalı, profesyonel ve kişisel kullanıma yönelik cihazları, biyokimya, hormon, genetik, moleküler ve kanser test portföyü ile hastaların yaşamlarını iyileştiriyor.

1991 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren Roche Diagnostik, bugün 250’den fazla çalışanıyla çalışmalarını İstanbul Metro City’de bulunan merkez ofisinden yürütüyor.


Yönetim Kurulu Üyeleri

Banu Gülsün - İnsan ve Kültür Lideri

Gizem Özbayraç - İş Birimleri, Çeviklik, Dijital ve Data Lideri

Dr. Mahir Kurt - Medikal Lideri

Omar Kamal - Finans ve Bilgi İşlem Lideri

Dicle Gündoğdu - Hukuk ve Sürdürülebilirlik Lideri

Umut Bal - Pazarlama ve Müşteri Etkileşimi Lideri

Ceylan Karslı - Hukuk ve Uyum Lideri

Doğutan Ülgen - Sağlık Çözümleri Geliştirme Lideri

Doruk Örs - Finans ve Operasyon Lideri

Duygu Karakaş - İnsan ve Kültür Lideri

Kamil Pir - Pazarlama Lideri

Volkan Girgin - Ticari ve Profesyonel Servis Bölümleri Lideri

Hasan Demirci - Orta Asya & Kafkas Ülkeleri Direktörü

Zeynep Duru Halazaoğlu - Diyabet Türkiye Ülke Müdürü

Hikayelerimiz

Tüm hikayeleri gör

Keşfet

Roche'ta Çalışmak

Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Roche ürünleri ile ilgili advers olaylar içinadresinden bize ulaşabilirsiniz.

Diğer konularla ilgili bize ulaşmak için;

Roche İlaç Adres: Roche Müstahzarları San A.Ş. Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4D/101 34396 Maslak/İstanbul Tel: +90 212 366 90 00

KEP:

Roche Diagnostik Adres: Roche Diagnostics Turkey A.Ş. Esentepe Mah. Kırgülü Sk. Metrocity İş Merkezi D Bl. No: 4/5 34394 Şişli /İstanbul; Tel: +90 212 306 06 06

KEP:

Site Sorumluları: Bahar Süral & Naz Kocaoğlu

İletişimDünyada RochelinkedinfacebookinstagramyoutubeHakkımızdaTarihçeTanı ÇözümleriTedavi AlanlarıRoche'ta ÇalışmakKullanım Koşulları ve PolitikalarAydınlatma MetinleriÇerez PolitikasıRoche Müstahzarları Sanayi A.Ş için>>Roche Diagnostics Turkey A.Ş için>>