Tarihçemiz

F. Hoffmann-La Roche & Co., sanayi devriminin Avrupa'nın çehresini değiştirdiği bir zamanda, 1 Ekim 1896'da, 28 yaşındaki Fritz Hoffmann-La Roche tarafından, İsviçre'nin Basel kentinde kuruldu. Hoffman, endüstriyel ilaç üretiminin hastalıklarla  mücadelede büyük bir rol oynayacağını ilk fark edenlerden biriydi.

125 yılı aşan geçmişi boyunca Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olmasının yanı sıra, in-vitro tanı alanında lider bir sağlayıcı ve önemli hastalık alanlarında dönüştürücü yenilikçi çözümler sunan global bir tedarikçi haline geldi. Çalışanlarımıza, ortaklarımıza, paydaşlarımıza ve en önemlisi hastalarımıza olan bağlılığımız, yolculuğumuzun ilk gününde olduğu gibi güçlü olmaya devam ediyor.

Bugün, merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Roche, 150’nin üzerinde ülkede 100 binin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteriyor.

Yarının ihtiyaçlarına bugünden çözüm üretmeye odaklanan Roche, hastalara ve sağlık profesyonellerine önemli faydalar sağlayacak ürün ve hizmetleri keşfediyor, geliştiriyor ve sunuyor. Tanı, tedavi ve büyük veri alanlarının tamamını bünyesinde barındırdığı için, Roche kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri alanında önemli bir konuma sahip. Roche'ta, yeni keşifleri ilerletmek ve hastaların yaşamlarını iyileştirmek için bilimi, verileri, analitiği ve teknolojiyi birleştiren kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri kilit bir odak alanıdır.

Uzun yıllar boyunca kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri, hastalıkla ilgili bir biyobelirteç için test yapmak ve hedefe yönelik bir tedavi sağlamak anlamına geliyordu. Bugün, bireye göre uyarlanmış kanıta dayalı, teknoloji destekli sağlık çözümleri sunmak için bu kişiselleştirilmiş yaklaşımı hasta bakım süreci boyunca genişletiyor ve birbirine bağlıyoruz.

Bugün Roche tarafından geliştirilen ve aralarında yaşam kurtaran antibiyotiklerin, antimalaryallerin ve kanser ilaçlarının da yer aldığı 30'dan fazla ilaç, Dünya Sağlık Örgütü'nün Temel İlaç Listesi'nde yer alıyor. Roche aynı zamanda, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde (DJSI) 14 yıl arka arkaya İlaç Endüstrisinde en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak yer alıyor.

Bugün, sağlık hizmetleri ve teknolojileri alanında gösterdiği faaliyetlerle dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olan Roche, sağlık hizmetlerine 360 derece bir bakış açısıyla yaklaşmasını sağlayan yapısı ile yalnızca tanı ve tedavi çözümleri sunan bir sağlık şirketi değil, hastaların yaşamlarını iyileştirmeyi amaç edinmiş bir bilimsel veri ve teknoloji şirketi olarak konumlanıyor.

Roche’un temel amacı hastaların ve müşterilerin ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları karşılayabilecek tanı ve tedavi çözümleri sunmaktır. Bu amaçla, hastaları ve müşterilerimizi daha iyi anlamak ve geleceğin ihtiyaçlarına bugünden çözüm üretmek için çalışıyoruz.

Kurumsal faaliyetlerimiz kapsamında, tecrübelerimizle fark yaratabileceğimizi bildiğimiz ve henüz karşılanmamış ihtiyaçların bulunduğu alanlara öncelik veriyoruz.

Yenilikçi bir sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak amacımız, hastaların yaşamlarını iyileştirmek, medikal değeri yüksek ürün ve hizmetlerin geliştirilerek kullanıma sunulmasını sağlamaktır.

Araştırma odaklı bir şirket olarak ürünlerimizi geliştirirken son teknolojilerden ve son keşiflerden faydalanıyoruz. Roche olarak, 2022 yılında araştırma ve geliştirmeye 14 milyar İsviçre Frangı kaynak ayırdık. Bu kapsamda tüm endüstriler içinde Ar-Ge’de ilk 9 yatırımcı arasında yer alırken, sağlık Ar-Ge’sinde ise 1 numaralı yatırımcı konumundayız.

Roche İlaç Türkiye, 60 yıldan uzun süredir ilaç alanında başta onkoloji, hematoloji nöroloji, romatoloji ve nadir hastalıklar olmak üzere bilim ve teknolojideki gelişmeler ile birlikte erişilebilirliği artırma odağında topluma fayda sağlıyor. Roche İlaç Türkiye, bugün 230'dan fazla çalışanıyla geleceğin yenilikçi teknolojilerini geliştirirken medikal çözümleri en hızlı ve güvenilir şekilde kullanıma sunmak için çalışıyor.

1991 yılında Türkiye'de öncü sağlık firmalarından biri olma hedefiyle yola çıkan Roche Diagnostik Türkiye, 250'den fazla çalışanıyla Merkezi & Hastabaşı Tanı Çözümleri, Moleküler Çözümler ve Diyabet alanlarında yenilikçi ve ileri teknolojiye dayalı, profesyonel ve kişisel kullanıma yönelik cihazları, biyokimya, hormon, genetik, moleküler ve kanser test portföyü ile hastaların yaşamlarını iyileştiriyor. 

Roche, Türkiye’de bugüne kadar olduğu gibi, global anlayışıyla ve yerel yaratıcı çözümleriyle sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmeye devam edecek.

Kişiye özel tanı ve tedavi

Dijitalleşme, sağlık uygulamalarını yeni boyutlara taşırken, hastaların kendi hastalık yönetimi süreçlerine dahil olduğu “Kişiye Özel Sağlık Hizmeti” olarak tanımladığımız kişiselleştirilmiş tanı ve tedavi, geleceğin sağlık sistemlerini şekillendiriyor. Dijitalleşme ile daha yaygın olarak kullanılmaya başlanan bu çözümler, erken tanıya dayalı tedavi stratejilerinin geliştirilmesine de katkı sağlıyor.

Kişiye özel sağlık hizmeti, kişinin özgün genetik yapısı, yaşam tarzı, bireysel ihtiyaçları, tercihleri, deneyimi ve duygusal durumu hakkındaki verilerden yararlanarak tedavi ve bakım kararlarını şekillendirmek anlamına geliyor. Kişiye özel hasta yolculuğunun temel amacı hastanın doğru bilgiye, erken tanıya ve en uygun tedaviye erişimini sağlamak. Bu kapsamda tüm hastalık alanlarında doğru tedaviyi en doğru şekilde ulaştırma hedefi ile çalışmalarını sürdüren Roche, tanıdan tedaviye uzanan yolda yenilikçi çözümler sunarak, kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri alanında önemli bir rol oynuyor.

Hikayelerimiz

Tüm hikayeleri gör

Keşfet

Roche'ta Çalışmak

Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Roche ürünleri ile ilgili advers olaylar içinadresinden bize ulaşabilirsiniz.

Diğer konularla ilgili bize ulaşmak için;

Roche İlaç Adres: Roche Müstahzarları San A.Ş. Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4D/101 34396 Maslak/İstanbul Tel: +90 212 366 90 00

KEP:

Roche Diagnostik Adres: Roche Diagnostics Turkey A.Ş. Esentepe Mah. Kırgülü Sk. Metrocity İş Merkezi D Bl. No: 4/5 34394 Şişli /İstanbul; Tel: +90 212 306 06 06

KEP:

Site Sorumluları: Bahar Süral & Naz Kocaoğlu

İletişimDünyada RochelinkedinfacebookinstagramyoutubeHakkımızdaTarihçeTanı ÇözümleriTedavi AlanlarıRoche'ta ÇalışmakKullanım Koşulları ve PolitikalarAydınlatma MetinleriÇerez PolitikasıRoche Müstahzarları Sanayi A.Ş için>>Roche Diagnostics Turkey A.Ş için>>