Sürdürülebilirlik

125 yılı aşkın süredir iş ile bilimi buluşturarak topluma sürdürülebilir katkı sağlıyoruz.

Dünyanın en büyük biyoteknolojik ilaç ve önde gelen In Vitro Diagnostik şirketi olarak, bugün ve yarın, hayatları iyileştirmek üzere toplumun uzun vadedeki faydalarına yönelik çalışıyoruz.

Toplumu, çevreyi ve ekonomiyi sürdürülebilirliğin 3 ayrılmaz unsuru olarak görüyoruz. Bu anlayışla, çevresel ve toplumsal sorumlulukları, kurumsal başarının olmazsa olmaz koşulu olarak kabul ediyoruz.

Bu sorumlulukları şöyle sıralayabiliriz:

• Sorumlulukları dikkate alarak faaliyet göstermek, kurumsal yönetimin prensiplerini uygulamak

• Yüksek kalitede istihdam yaratmak

• Roche ürünlerine hızlı erişim sağlamak

• Çalışanlara değer vermek ve çalışan haklarını korumak

• Faaliyetleri, çevreye karşı sorumlulukları gözeterek gerçekleştirmek

• Toplumsal projeleri desteklemek, bilimde yenilikçiliği teşvik etmek


2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’nin Takipçisiyiz

Eylül 2015’te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, “2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi” kapsamında, yoksulluğu sona erdirmek, gezegeni korumak ve herkese refah sağlamak için “17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ni (SDG’ler)” oy birliğiyle kabul etti. Bu anlaşma, çok sayıda paydaşın katılımıyla sürdürülebilir kalkınmanın bir sonraki aşaması için önemli bir dönüm noktası oldu.

Biz de Roche olarak, herkes için sağlıklı yaşam ve refah sağlamayı amaçlayan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacını kendi stratejimiz doğrultusunda desteklemeyi taahhüt ediyoruz.

Doğal kaynakları bilinçli ve ekonomik kullanmak, kaynakların geri dönüşmelerine ve yenilenmelerine fırsat verilmesini sağlamak, temiz teknolojiler ile sıfır atık üretmek, sürdürülebilir kalkınmanın devamlılığına vesile olmak en büyük amaçlarımızdandır.

Sürdürülebilirlik Raporu 2017 - Türkiye

Kurumsal Sosyal Sorumluluğumuz

Kurumsal stratejimiz kapsamında tercih edilen bir firma olmanın yanı sıra; mutlu bir çalışma ortamı sunmayı, çevreye ve toplumsal sosyal sorumluluğa önem veren bir şirket olmayı hedefliyoruz.

Toplumsal sosyal sorumluluk anlayışımızın yansımaları yalnızca sağlık alanıyla sınırlı değil; aynı zamanda altyapı, çevre ve eğitim alanlarındaki hizmetlerimizle de yüksek kaliteli ve öncü çalışmalara imza atıyoruz. Global anlayışımız ve yerel yaratıcı çözümlerimizle yaşam kalitesini yükseltmeye devam edeceğiz.

Eğitimle Sağlıklı Gelecek

Roche Türkiye ve Türk Eğitim Derneği (TED) iş birliğiyle genç nesillerin sağlık bilincinin artırılmasını sağlamak üzere Kasım 2020’de hayata geçen “Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesi boyunca toplamda 1.159 öğrenci ve 435 veliye ulaşılarak 23 farklı konuda verilen eğitimler ile hem gençlerin hem de ailelerinin sağlık konusundaki farkındalıklarının artmasına katkı sağlandı. “Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesinde sağlanan sosyal etkinin ölçülmesi adına dönem sonlarında değerlendirme anketleri uygulandı. Anket sonuçları, öğrenci ve velilerin sağlık bilincinin arttığını gösterdi.

Projenin ikinci dönem çıktılarının anlatıldığı videoyu izlemek için lütfen

Roche Çocuklar için Yürüyor - Children's Walk

Dünya çapında temel sosyal haklardan mahrum çocuklara yardım etmek ve onlara daha aydınlık bir gelecek sağlamak amacıyla yürütülen “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi, uluslararası çapta 2003 yılından bu yana düzenlenmektedir. Dünya çapındaki tüm Roche çalışanlarının katılım gösterdiği bağış kampanyasına, Roche Türkiye olarak biz de destek sağlıyoruz.

Denizler Yaşam Dolsun

Roche İlaç Türkiye ve Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği (ADYSK) iş birliğiyle yaşanabilir dünya hedefine katkı sunmak amacıyla “Denizler Yaşam Dolsun” projesi hayata geçirildi. 2018-2021 yılları arasında devam eden “Denizler Yaşam Dolsun” projesi kapsamında Marmara Denizi'ndeki yaşam çeşitliliğinin sürdürülebilirliği için deniz habitatı açısından ciddi tehdit oluşturan hayalet ağlarının temizlenmesi ve bu ekosistemin en önemli halkalarından biri olan deniz mercanlarının yeni yaşam alanlarına taşınarak korunması hedeflendi.

Toplumsal Farkındalık Projelerimiz

Geleceğin ihtiyaçlarına bugünden cevap verme vizyonuyla hareket ediyor, 125 yılı aşkın süredir tüm hastaları ve yakınlarını sağlıklı bir yaşama kavuşturmak için çalışıyoruz. Daha fazla hasta için daha hızlı ve daha iyi sonuçlara ulaşmak, Roche vizyonunun temelini oluşturuyor.

Bunu başarmak için tanı ve tedavi çözümlerinin yanı sıra hasta yolculuğu boyunca yarattığımız etkiye de odaklanıyor, çeşitli farkındalık ve bilinçlendirme projeleriyle birlikte referanslı güvenilir bilgiler içerenweb siteleri hayata geçiriyoruz.

Yaşam İçin

Roche Türkiye liderliğinde onkoloji alanında hasta ve hasta yakınlarına güvenilir bilgi sunarak, semptomlardan tedavi sürecine ihtiyaçları olan desteği sağlamak üzere kanserle ilgili merak edilen birçok konuya yanıt verenplatformu ve sosyal medya hesapları hayata geçirildi.

Türkiye’nin kanserle mücadele konusunda önde gelen derneklerinden Metamazon, Onkoday, Umut ve Yaşam Derneği, Türk Kanser Derneği ve Kanserle Dans Derneği de Yaşam İçin platformunun hayata geçirilmesine koşulsuz destek verdiler.

Başta akciğer, meme, kolon ve kan kanserleri hakkında A'dan Z'ye birçok bilgi içeren Yaşam İçin platformundan kansere neden olan faktörler, belirtiler, kanser tanısı, alınması gereken önlemler, tarama yöntemleri, tedavi yaklaşımları, beslenme tavsiyeleri, psikolojik destek gibi sıkça sorulan ve merak edilen pek çok konuda doğru ve güvenilir bilgiye ulaşabilirsiniz.

MS Platformu

Türkiye MS Dernegi, Karadeniz MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Adana MS Derneği’nin birlikte yola çıkarak Roche İlaç Türkiye liderliğinde kurduğuülkemizde MS hastalığıyla ilgili karşılanmamış ihtiyaçlara odaklanıyor. MS hastalığı hakkında doğru bilinen yanlışları araştıran platform, hasta ve hasta yakınları için düzenli olarak takip edebilecek içerikler sunuyor.

Birlikte Mümkün

SMA Benimle Yürü, Türkiye SMA Vakfı, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER) ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’nun destekleriyle Roche Türkiye’nin hayata geçirdiğiprojesi, SMA ile mücadelenin STK'lar, üniversiteler, hekimler ve endüstrinin beraber hareket ederek ortaya koyduğu yenilikçi çözümlerle mümkün olduğunun altını çiziyor.

İPF Nedir

İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (İPF) hastalığıyla ilgili farkındalığı artırmak ve hastalıkla ilgili güvenilir bilgiye erişimi sağlamak üzere 2020 yılındaisimli web sitesi hayata geçirildi.

Hem de Nasıl

Türkiye Hemofili Derneği ve Hemofili Dernekleri Federasyonu ile hayata geçirilensitesinden; hemofili ile yaşam, hemofili ve genetik, okullarda hemofili, hemofilide tedavi yaklaşımları, hemofilili çocuğun ebeveyni olmak gibi başlıklar altında merak edilen bilgilere ulaşılabiliyor.

Hayat Benim Elimde

Romatoid Artrit (RA) hastalığından etkilenenlere ve hasta yakınlarına güvenilir medikal bilgi sunarak, onların bu hastalıkla mücadelelerinde ve hastalık yönetiminde daha etkili rol almalarını sağlamak amacıylasitesi hayata geçirildi.

Merakına Yenilsin

Roche Türkiye liderliğinde meme kanseri ile yaşamda kendileri için ‘yeni bir normal’ oluşturmaya çalışan hastalara ve hasta yakınlarına destek olmak amacıyla “Meme Kanseri Merakına Yenilsin” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi ve alanında uzman hekimler ile 2 binden fazla kişiye ulaşılarak meme kanserine dair akıllara takılan sorulara yanıt arandı. 

Tanıdan tedaviye, meme kanserine dair güncel, güvenilir bilgileri alanında uzman hekimlerden öğrenebilmek, meme kanseri ile yaşayanların deneyimlerini dinleyebilmek için Merakına Yenilsin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Facebook:
Instagram:
Spotify:

Dijital Uygulamalarımız

MS+

Uçtan uca dijital hastalık yönetimi ve telesağlık uygulaması MS+, Roche Türkiye sponsorluğunda, Albert Health ve Türkiye MS Derneği işbirliği ile geliştirildi. Alanında öncü ve yenilikçi bu uygulama ile MS hastalarının yaşamlarına dair birçok verinin takibinin kolaylaştırılması amaçlanırken, verilerin hasta onayı ile hekimlerle paylaşılarak hastalığın daha iyi yönetilmesi de hedefleniyor.

Uygulamayı indirmek için:

onKOlay

Roche Türkiye sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health işbirliği ile geliştirilen, uçtan uca dijital hastalık yönetimi ve tele sağlık uygulaması onKOlay ile kanser hastalarının kanser ile mücadelesinde yaşamları kolaylaştırmak hedefleniyor. Ayrıca uygulamayla hastaların fiziksel egzersiz, psikoloji ve beslenme konularındaki güncel bilgilerden faydalanması, ilaç hatırlatıcılarını kurması, günlük su tüketimi, tansiyon, nabız ve vücut kitle indeksi gibi bilgilerini takip etmesi, kanserle yaşam hakkında uzman görüşleri videoları ve hasta hakları konusunda bilgilendirici materyallere ulaşması, ihtiyaç duyduklarında da belirlenen kontenjanlar kapsamında psikolog ve beslenme uzmanları ile uzaktan ücretsiz görüşme yapabilmesi sağlanabiliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Hikayelerimiz

Tüm hikayeleri gör

Keşfet

Roche'ta Çalışmak

Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Roche ürünleri ile ilgili advers olaylar içinadresinden bize ulaşabilirsiniz.

Diğer konularla ilgili bize ulaşmak için;

Roche İlaç Adres: Roche Müstahzarları San A.Ş. Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4D/101 34396 Maslak/İstanbul Tel: +90 212 366 90 00

KEP:

Roche Diagnostik Adres: Roche Diagnostics Turkey A.Ş. Esentepe Mah. Kırgülü Sk. Metrocity İş Merkezi D Bl. No: 4/5 34394 Şişli /İstanbul; Tel: +90 212 306 06 06

KEP:

Site Sorumluları: Bahar Süral & Naz Kocaoğlu

İletişimDünyada RochelinkedinfacebookinstagramyoutubeHakkımızdaTarihçeTanı ÇözümleriTedavi AlanlarıRoche'ta ÇalışmakKullanım Koşulları ve PolitikalarAydınlatma MetinleriÇerez PolitikasıRoche Müstahzarları Sanayi A.Ş için>>Roche Diagnostics Turkey A.Ş için>>