Tedavi Alanları

Kuruluşundan bu yana Roche, kronik ve yaşamı tehdit eden hastalıklar için yenilikçi tedavi çözümleri geliştirerek sağlık hizmetlerini dönüştürmek üzere çalışıyor. Göğüs hastalıkları, hematoloji, nöroloji, onkoloji ve romatoloji alanlarına odaklanarak, bilimin insanların daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olan tedavilere dönüşme potansiyelini destekliyor.

İnsanların yaşamlarını iyileştiren tedaviler geliştirme konusunda taahhüdünü sürdüren Roche, daha fazla hasta için daha fazla fayda sağlamak üzere toplum, sağlık ekosistemi ve hastalar için sağlık hizmetlerini dönüştürmeyi hedefliyor. Roche tarafından geliştirilen ve aralarında yaşam kurtaran antibiyotiklerin, antimalaryallerin ve kanser ilaçlarının da yer aldığı 30'dan fazla ilaç, Dünya Sağlık Örgütü'nün Temel İlaç Listesi'nde yer alıyor.

Roche, aşağıdaki tedavi alanlarında yenilikçi çözümler sunuyor:

Günümüzde solunum sistemi hastalıklarından etkilenen milyonlarca insan bulunuyor. Roche, bu zorlu hastalıklarla mücadele edenler için olumlu bir fark yaratmaya odaklanıyor. Daha iyi bir tedavi ve anlayış; net bir odaklanma, iş birliğine dayalı bütünleşik bilimsel yaklaşım, bilgi paylaşımı ve kararlılık gerektiriyor. Bu farkı yaratmak üzere Roche, uzmanlar, hasta dernekleri ve tüm sağlık ekosistemiyle iş birliği yaparak daha fazla hasta için daha fazla fayda sağlamak üzere çalışıyor.

Kan bilimi olarak da bilinen hematoloji, kan ve kan hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Hematoloji, tıbbın karmaşık ve zorlu bir alanıdır. Bu alandaki hastalıkların birçoğunda ortak olan şey, hayatta kalma ve yaşam kalitesi üzerinde sahip olabilecekleri ciddi etkidir. Lösemi, lenfoma ve miyelom olmak üzere üç ana kan kanseri türü vardır ve her birinin çeşitli alt türleri bulunmaktadır. Kan kanserleri, Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl tüm yeni kanser teşhislerinin yaklaşık yüzde 10'unu ve kanser ölümlerinin yüzde 9'unu oluşturmaktadır. Kan hastalıklarından etkilenenler için yenilikçi çözümler bulmak Roche’un öncelikleri arasında yer alıyor.

Dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen yüzlerce sinir sistemi hastalığı bulunuyor. Neredeyse hepimiz, günlük yaşam üzerinde derin etkisi olabilecek nörolojik bir durumdan etkilenen bir kişiyi tanıyoruz. Roche, yenilikçi ilaçları ve tanı çözümleri ile bilimsel anlayışın sınırlarını zorlamaya ve dünya çapında hastalara yardımcı olmaya devam ediyor. Bilimsel anlayışın sınırlarını zorlamaya devam eden Roche, nörolojik hastalıkların, hastalar ve toplum üzerindeki yükünü azaltmaya yönelik akademisyenler, bilim insanları, klinik araştırmacılar ve sektörel ortaklar gibi önemli paydaşlarla iş birliği yapıyor.

Geçmiş yıllarda kanser tek bir hastalık olarak tedavi edilirken, şimdi her biri farklı davranışlara, büyüme hızlarına ve ilerleme aşamalarına sahip 200'den fazla farklı kanser türünün olduğunu biliyoruz. Bazı kanser türü ve alt türünün tedavisinde hala zorluklar yaşanmaya devam ederken, tedavi sonuçlarında da farklılıklar görülebiliyor. Bu durum, büyüyen ve yaşlanan nüfus ve yeni ortaya çıkan faktörlerle (diyet, çevre, maruz kalma vb.) bağlantılı olarak toplum üzerinde sürekli artan bir yük oluşturuyor.

Roche’un vizyonu, kanseri önlemek ve tedavi etmektir. Tek bir müdahalenin bunu başarması mümkün olmadığı için hastalığı, karmaşıklığını ve hastalar üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde anlamaya çalışan Roche, araştırmacılara bilim ve teknolojinin son noktalarını keşfetme özgürlüğü vererek, bu vizyonu daha erken gerçeğe dönüştürmek için kanserin biyolojisi ve immünolojisi konusundaki anlayışını derinleştiriyor.

Romatoloji, romatizmal ve diğer kas iskelet sistemi hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Genellikle bağışıklık sisteminin uygunsuz bir şekilde çalışmasından kaynaklı ortaya çıkan romatizmal iltihabi hastalıklar ve kas iskelet sistemi hastalıkları ile ilgilenen romatoloji, günümüzde birçok kişinin sorun yaşadığı bir alandır. 125 yılı aşan tarihi boyunca hastalıklarla mücadelede sağlık hizmetleri ekosisteminde daha fazla değer yaratmayı hedefleyen Roche, romatoloji alanında da hasta yolculuğuna daha fazla fayda sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Referanslar

  1. https://www.cancerresearchuk.org/what-is-cancer/how-cancer-starts/types-of-cancer, July 2023.

  2. https://www.news-medical.net/health/What-is-Hematology.aspx, July 2023.

  3. https://medschool.cuanschutz.edu/colorado-cancer-center/for-patients-families/cancers-we-treat/blood-cancer, July 2023.

Tedavi Alanlarımız

Keşfet

Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Roche ürünleri ile ilgili advers olaylar içinadresinden bize ulaşabilirsiniz.

Diğer konularla ilgili bize ulaşmak için;

Roche İlaç Adres: Roche Müstahzarları San A.Ş. Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4D/101 34396 Maslak/İstanbul Tel: +90 212 366 90 00

KEP:

Roche Diagnostik Adres: Roche Diagnostics Turkey A.Ş. Esentepe Mah. Kırgülü Sk. Metrocity İş Merkezi D Bl. No: 4/5 34394 Şişli /İstanbul; Tel: +90 212 306 06 06

KEP:

Site Sorumluları: Bahar Süral & Naz Kocaoğlu

İletişimDünyada RochelinkedinfacebookinstagramyoutubeHakkımızdaTarihçeTanı ÇözümleriTedavi AlanlarıRoche'ta ÇalışmakKullanım Koşulları ve PolitikalarAydınlatma MetinleriÇerez PolitikasıRoche Müstahzarları Sanayi A.Ş için>>Roche Diagnostics Turkey A.Ş için>>