Diagnostik, başka bir deyişle In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) bir hastalığın teşhisi için yapılan kan, idrar testleri gibi laboratuvarda gerçekleşen analizlerin tamamını kapsayan bir alandır. En anlaşılır ve net tanımı ile doktorun hastalığa tanı koyabilmesi için ihtiyaç duyduğu laboratuvar çalışmalarının tamamı diagnostik kapsamına girmektedir. Dolayısıyla diagnostik, hastalara doğru teşhis konulmasında ve doğru tedavinin sağlanmasında son derece önemli bir rol oynamaktadır. Roche Diagnostik, doktor ve hastaları doğru zamanda doğru kararları almaları yönünde destekleyerek geleceğin ihtiyaçlarına bugünden çözüm üretmek için çalışmaktadır. Bu sayede hastalıkların tedavi süreci kolaylaşmakta, hastalığın daha kötüye gitmesi ve hatta kimi zaman başlaması engellenmektedir.

Roche Diagnostics CEO'su Thomas Schinecker'in Tanının Önemi ile ilgili yazısını bu linkte bulabilirsiniz.

Kadın Sağlığı

Kadın Sağlığı

Roche Diagnostik, yaşamın her aşamasında kadın sağlığına ve sağlık hizmeti sağlayıcılarına güven vermeyi taahhüt eder. Kadın sağlığı konusundaki yenilikçi çözümlerimiz, hekimlere doğru zamanda doğru tedaviyi sunma imkanı verir. Roche Diagnostik, rahim ağzı kanseri taraması, doğurganlık, doğum öncesi testler, hamilelik bakımı, meme ve yumurtalık kanseri teşhisi, kemik sağlığı gibi konularda sağlık hizmeti sağlayıcılarının sonsuz güvenebileceği bir tanı ortağıdır.

Kardiyoloji

Kardiyoloji

Dünya çapında, tüm ölümlerin %30'undan fazlası kardiyovasküler hastalıklar nedeniyle gerçekleşmektedir. Kardiyovasküler hastalıkların artan insidansı ve yüksek bakım maliyeti, hastalığın ilerlemesinin önlenmesi, erken teşhisi, tedavisi ve izlenmesinde küresel bir yaklaşım gerektirmektedir. Klinik bilgilerle birlikte kullanıldığında kardiyak biyobelirteçler, özellikle her dakikanın önemli olduğu akut vakalarda hızlı ve doğru teşhisi desteklemek için çok önemlidir. Kardiyoloji alanında güçlü bir portföyü bulunan Roche Diagnostik, kalp yetersizliği, akut koroner sendrom ve atriyal fibrilasyon için tanısal testler sunar.

 

Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon Hastalıkları

Viral veya bakteriyel patojenlerin neden olduğu bulaşıcı hastalıklar dünya çapında ölüm ve hastalıkların ana nedenlerinden biridir ve sürekli büyüyen bir tıbbi ihtiyaç oluşturur. Roche, hem patojeni hem de konakçı immün savunmasını hedef alan yeni anti-enfektif ajanların keşfedilmesine, araştırılmasına ve geliştirilmesine odaklanır. Bu konuda, endüstri lideri bir teknoloji platformu ve zengin bir araştırma mirası inşa ediyoruz. Roche'taki enfeksiyon hastalıkları araştırması, Kronik Hepatit B Enfeksiyonu, İnfluenza ve Çoklu İlaca Dayanıklı Bakteri alanlarına odaklanmaktadır. Buna ek olarak Roche'un tarama testleri de Hepatit, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve TORCH teşhisi için yapılmaktadır.

Pataloji

Patoloji

Dünya çapında her yıl 14 milyondan fazla insanda kanser görülmektedir ve bu sayının 2030 yılında 21 milyondan fazla olması beklenmektedir. Tanıyı güçlendirmek, kanserle yaşayan milyonlarca insan için sağ kalım şansını iyileştirmektedir. Yani bu ölümcül hastalıkla savaşmaya devam ederken kesin ve kişiye özel tanılar büyük önem taşımaktadır.

Roche Diagnostik olarak, dünya çapında hastalar için doku temelli tanısal çözümlerin bir yenilikçisi olarak anatomik patoloji laboratuvarına doku boyama sistemleri, medikal değer parametreleri ve dijital entegre iş akışının güçlü bir kombinasyonunu sunuyoruz.

Onkoloji

Onkoloji

Onkoloji alanında yapılan Ar-Ge çalışmaları, kanserle ilişkili spesifik moleküler yolakları hedef alan yeni terapötiklerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi yoluyla etkili kanser tedavileri sağlamayı amaçlamaktadır.  

 

Diyabet

Diyabet

Diyabet, insülin hormonunun eksikliği veya etkisizliği sonucu ortaya çıkan ve kan şekeri yüksekliği ile seyreden, kronik ve ilerleyen bir hastalıktır. Diyabetli bireylerde tedavinin başarısı kan şekerinin doğru takibi ile mümkündür.

Diyabet ürün portföyümüz, Roche’un diyabet tedavisini kolaylaştırmak amacıyla hasta odaklı araştırmalara gösterdiği özenin çağdaş bir sonucudur. Roche Diyabet, diyabetli bireylerin günlük diyabet rutinlerini kolaylaştırmayı ve daha rahat bir yaşam sürmelerini amaçlar. Daha fazla bilgi için rochediyabet.com’u ziyaret edebilirsiniz.