Onkoloji

Vücutta oluşan tümörlerin oluşum nedenleri, tanısı, tedavisi ve kalıtımla ilişkisini inceleyen bilim dalıdır.
Onkoloji, kanser alanında birçok durumla ilgilenir. Tıbbi onkoloji bilimi, kanserin ilaçla tedavisi anlamına gelen kemoterapi uygulamalarının yanında kanserden korunma, kanser taramaları ile kanserin erken dönemde teşhisi ve tedavisini amaçlayan uygulamalarda bulunur.

Kanser tanısı, vücutta kanserden şüphelenildiği zaman yapılan testler ve alınan biyopsi örneği ile konulur. Ardından evreleme yapılarak uygun tedavi seçenekleri gözden geçirilir. Kanserin katılımla ilişkisinin olup olmadığı da bu aşamada incelenebilir. Kişiye en uygun tedavi yöntemine karar verilerek tedavi planı çıkarılır. Tüm bu basamaklar tıbbi onkoloğun da içinde bulunduğu, birçok branş hekiminin görüşü alınarak planlanır.

Kanser tanısı durumunda verilecek tedavinin planlamasıdır. Aynı zamanda;

  • Toplumun kanserden korunması için önlemler alır.

  • Uyguladığı tarama programları ile kanserin erken dönemde teşhisi ve tedavisini amaçlar.

Roche Türkiye olarak onkoloji alanında hasta ve hasta yakınlarına güvenilir bilgi sunarak, semptomlardan tedavi sürecine ihtiyaçları olan desteği sağlamak üzere kanserle ilgili merak edilen birçok konuya yanıt veren Yaşam İçin platformunu ve sosyal medya hesaplarını hayata geçirdik.

Türkiye’nin kanserle mücadele konusunda önde gelen derneklerinden Metamazon, Onkoday, Umut ve Yaşam Derneği, Türk Kanser Derneği ve Kanserle Dans Derneği de Yaşam İçin platformunun hayata geçirilmesine koşulsuz destek verdiler.

Başta akciğer, meme, kolon ve kan kanserleri hakkında A'dan Z'ye birçok bilgi içeren Yaşam İçin platformundan kansere neden olan faktörler, belirtiler, kanser tanısı, alınması gereken önlemler, tarama yöntemleri, tedavi yaklaşımları, beslenme tavsiyeleri, psikolojik destek gibi sıkça sorulan ve merak edilen pek çok konuda doğru ve güvenilir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için:

Roche Türkiye sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health işbirliği ile geliştirilen, uçtan uca dijital hastalık yönetimi ve tele sağlık uygulaması onKOlay ile kanser hastalarının kanser ile mücadelesinde yaşamları kolaylaştırmak hedefleniyor. Ayrıca uygulamayla hastaların fiziksel egzersiz, psikoloji ve beslenme konularındaki güncel bilgilerden faydalanması, ilaç hatırlatıcılarını kurması, günlük su tüketimi, tansiyon, nabız ve vücut kitle indeksi gibi bilgilerini takip etmesi, kanserle yaşam hakkında uzman görüşleri videoları ve hasta hakları konusunda bilgilendirici materyallere ulaşması, ihtiyaç duyduklarında da belirlenen kontenjanlar kapsamında psikolog ve beslenme uzmanları ile uzaktan ücretsiz görüşme yapabilmesi sağlanabiliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Hastalıklar

Daha fazla tedavi alanı

Bütün tedavi alanlarını görüntüle

Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Roche ürünleri ile ilgili advers olaylar içinadresinden bize ulaşabilirsiniz.

Diğer konularla ilgili bize ulaşmak için;

Roche İlaç Adres: Roche Müstahzarları San A.Ş. Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4D/101 34396 Maslak/İstanbul Tel: +90 212 366 90 00

KEP:

Roche Diagnostik Adres: Roche Diagnostics Turkey A.Ş. Esentepe Mah. Kırgülü Sk. Metrocity İş Merkezi D Bl. No: 4/5 34394 Şişli /İstanbul; Tel: +90 212 306 06 06

KEP:

Site Sorumluları: Bahar Süral & Naz Kocaoğlu

İletişimDünyada RochelinkedinfacebookinstagramyoutubeHakkımızdaTarihçeTanı ÇözümleriTedavi AlanlarıRoche'ta ÇalışmakKullanım Koşulları ve PolitikalarAydınlatma MetinleriÇerez PolitikasıRoche Müstahzarları Sanayi A.Ş için>>Roche Diagnostics Turkey A.Ş için>>