Sorumluluğumuz

Toplumsal sorumluluklarını en önemli öncelikleri arasında gören Roche, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle toplum üzerinde sürdürülebilir bir etki yaratmayı amaçlamaktadır.

Roche, çeşitli alanlarda yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetleri ile toplumsal fayda ve farkındalık yaratmaya odaklanmaktadır, bu kapsamda Türkiye’de, sağlık alanında öncü uygulamalara imza atarak yaratıcı çözümlerle birlikte sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir, aynı zamanda altyapı, çevre ve eğitim alanlarında toplumsal değer odaklı referans projeler geliştirmektedir.

Roche, Türkiye’de de 60 yılı aşkın süredir toplumsal projeler üreterek uygulamaktadır ve bugünün ihtiyaçlarına çözüm üretmenin yanı sıra, geleceğin henüz çözümlenmemiş sağlık sorunlarına da odaklanmayı, sosyal sorumluluk anlayışının vazgeçilmez bir parçası olarak görmektedir.

 

Ne yapıyoruz

Roche, sosyal sorumluluk faaliyetlerinde, sınırlı alanlara bağlı kalmayarak çalıştığı alanın ve projenin en yüksek faydayı sağlamasına odaklanıyor. Sağlık alanında örnek faaliyetler yürüten Roche, aynı zamanda altyapı, çevre ve eğitim alanlarındaki hizmetleriyle de yüksek kaliteli ve öncü projelere imza atarak bu alanlardaki çalışmalara destek oluyor. Roche Türkiye, global anlayışıyla ve yerel yaratıcı çözümleriyle, sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmeye kararlılıkla devam ediyor.

 

Roche, Türkiye’de bugüne dek, sağlıktan eğitime, hukuktan sosyal yardıma kadar birçok alanda etkin projeler yürüttü. Desteklerimiz, toplumun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir, bu konuda, sivil toplum kuruluşlarının ve işbirliği yapılan derneklerin bilgi ve deneyimlerinden de yararlanılmaktadır. Bunun yanı sıra, tüm Türkiye’den tarafımıza ulaşan destek talepleri değerlendirilerek kaynaklarımız doğrultusunda ihtiyaçlara karşılık verilmektedir.

Denizler Yaşam Dolsun

1896 yılından bu yana, faaliyet gösterdiği toplumlarla dayanışma içinde hareket ederek bilim dünyasını ileri götürme ve yaşamları iyileştirme gibi vizyonlar taşıyan Roche, bir amaç uğruna çalışıyor. Roche, sorumluluk duygusunu faaliyetlerine bütünüyle entegre ediyor ve tüm paydaşları için üstün değer yaratma hedefiyle ilerliyor. Küresel sürdürülebilirlik kültürünün yansımaları, Roche İlaç Türkiye’nin etik, sorumlu ve uzun vadeli bir değer yaklaşımını içselleştirme taahhüdünde kendini gösteriyor.

Roche İlaç, gelecek nesillere tüm saklı zenginliğiyle ve değeriyle korunabilmiş bir Marmara Denizi bırakabilmek için, “Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği’ne” (ADYSK) koşulsuz destek vererek “Denizler Yaşam Dolsun” projesini hayata geçirdi. Bu projeyle Roche, Marmara Denizi'ndeki yaşam çeşitliliğinin sürdürülebilirliği için, deniz habitatı açısından ciddi tehdit oluşturan hayalet ağlarını temizlemeyi ve bu ekosistemin en önemli halkalarından biri olan deniz mercanlarını yeni yaşam alanlarına taşımayı ve taşınan mercanları korumayı hedefliyor.

 

Denizler-yasam-dolsun2

Roche, vizyonunu her zaman, karşılanmamış ihtiyaçlara cevap vermeye, bilim dünyasını daha ileri taşımaya ve endüstriyi geliştirmeye çevirmiş bir şirkettir. Bu bağlamda Roche, yalnızca işini yaparken değil, toplumsal değer yaratmaya yönelik çalışmalarında da karşılanmamış ihtiyaçların olduğu alanlara yöneliyor. Tam da bu nedenle şirket, Marmara Denizi’ndeki mercanların, yeni yaşam alanlarına taşınarak ekolojik dengenin sağlanması, su altı canlıları için ciddi bir tehdit oluşturan hayalet ağların çıkarılması ve bu konuda ortak bir bilinç oluşması için harekete geçmenin önemini vurguluyor.