Sorumluluğumuz

Toplumsal sorumluluklarımızı en önemli önceliklerimiz arasında görüyor ve hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle toplum üzerinde sürdürülebilir bir etki yaratmayı amaçlıyoruz.

 

Ne yapıyoruz

Türkiye’de de 60 yılı aşkın süredir toplumsal projeler üreterek; bugünün ihtiyaçlarına çözüm üretmenin yanı sıra, geleceğin henüz çözümlenmemiş sağlık sorunlarına da odaklanıyoruz.

Denizler Yaşam Dolsun

1896 yılından bu yana, faaliyet gösterdiği toplumlarla dayanışma içinde hareket ederek bilim dünyasını ileri götürme ve yaşamları iyileştirme gibi vizyonlar taşıyan Roche, bir amaç uğruna çalışıyor. Roche, sorumluluk duygusunu faaliyetlerine bütünüyle entegre ediyor ve tüm paydaşları için üstün değer yaratma hedefiyle ilerliyor. Küresel sürdürülebilirlik kültürünün yansımaları, Roche İlaç Türkiye’nin etik, sorumlu ve uzun vadeli bir değer yaklaşımını içselleştirme taahhüdünde kendini gösteriyor.

 

 

Denizler-yasam-dolsun2

Roche, vizyonunu her zaman, karşılanmamış ihtiyaçlara cevap vermeye, bilim dünyasını daha ileri taşımaya ve endüstriyi geliştirmeye çevirmiş bir şirkettir. Bu bağlamda Roche, yalnızca işini yaparken değil, toplumsal değer yaratmaya yönelik çalışmalarında da karşılanmamış ihtiyaçların olduğu alanlara yöneliyor. Tam da bu nedenle şirket, Marmara Denizi’ndeki mercanların, yeni yaşam alanlarına taşınarak ekolojik dengenin sağlanması, su altı canlıları için ciddi bir tehdit oluşturan hayalet ağların çıkarılması ve bu konuda ortak bir bilinç oluşması için harekete geçmenin önemini vurguluyor.

 

Roche İlaç, gelecek nesillere tüm saklı zenginliğiyle ve değeriyle korunabilmiş bir Marmara Denizi bırakabilmek için, “Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği’ne” (ADYSK) koşulsuz destek vererek “Denizler Yaşam Dolsun” projesini hayata geçirdi. Bu projeyle Roche, Marmara Denizi'ndeki yaşam çeşitliliğinin sürdürülebilirliği için, deniz habitatı açısından ciddi tehdit oluşturan hayalet ağlarını temizlemeyi ve bu ekosistemin en önemli halkalarından biri olan deniz mercanlarını yeni yaşam alanlarına taşımayı ve taşınan mercanları korumayı hedefliyor.